Predaja hobotnic za naše najmlajše
V Splošni bolnišnici Novo mesto smo danes z veseljem sprejeli dijakinje Srednje gradbene, lesarske in vzgojiteljske šole Šolskega centra Novo mesto ter prostovoljke Hiše sadeži družbe Črnomelj, ki so nam predale kvačkane hobotnice za naše novorojenčke.
Dijakinje so hobotnice skozi vse leto ustvarjale pod mentorstvom učiteljice Simone Štirn, prostovoljke Hiše sadeži družbe pa so s svojo srčnostjo in predanostjo pomembno prispevale k tej čudoviti dobrodelni zgodbi.
Kvačkane hobotnice niso le prikupni ročno izdelani izdelki. Njihove lovke novorojenčkom nudijo poznan občutek, saj spominjajo na popkovino, ki jih je spremljala v materinem trebuhu. Prav zato so hobotnice med novorojenčki in njihovimi starši tako lepo sprejete.
Hobotnice sta v imenu Splošne bolnišnice Novo mesto prevzeli pomočnica direktorice za zdravstveno nego Nataša Piletič in naša srčna babica Alenka Selan. Ob tej priložnosti je Nataša Piletič ustvarjalkam izročila zahvalo Splošne bolnišnice Novo mesto v znak iskrene hvaležnosti za njihov trud, predanost in nesebično delo.
Iskrena hvala gospe Simoni Štirn, dijakinjam Šolskega centra Novo mesto in prostovoljkam Hiše sadeži družbe Črnomelj za ves čas, energijo in dobroto, ki jo namenjate našim novorojenčkom in njihovim družinam.
Hvala, ker z nami ustvarjate lepše prve dni življenja.
NAZAJ