Osrednja vsebina
SI   EN  

Obvestilo

Obiski hospitaliziranih pacientov so dovoljeni vsak dan med 15.00 in 16.00 uro. 

Vsi obiskovalci morajo biti zdravi, brez akutnih infektivnih obolenj. 

CIM: obiski so vsak dan med 14:30 in 15:30, dovoljena sta največ dva zdrava obiskovalca dnevno, lahko hkrati. Čas obiska je omejen na 10–15 minut.
Obiskovalci morajo ves čas trajanja obiska nositi zaščitno obrazno masko.

Oddelek za pediatrijo:
obiski so dovoljeni vsak dan med 15. in 16. uro eni zdravi odrasli osebi. Dovoljeno je bivanje enega zdravega starša ves čas hospitalizacije otroka.
 

Preberi več
Ne prikazuj več

12. maj - Mednarodni dan medicinskih sester 2026

11.05.2026
Mednarodni dan medicinskih sester 2026: "Naše medicinske sestre. Naša prihodnost. Z znanjem rešujemo življenja"

Ob obletnici rojstva britanske medicinske sestre Florence Nightingale, utemeljiteljice sodobne zdravstvene nege, obeležujemo mednarodni dan medicinskih sester. Z letošnjim geslom Mednarodni svet medicinskih sester in nacionalna združenja medicinskih sester, tudi Zbornica – Zveza,  sporočajo, »da bodo medicinske sestre lahko še naprej reševale življenja samo, če bodo ustrezno opolnomočene, če bodo imele zagotovljena varna in pravična delovna okolja. Medicinskim sestram je treba omogočiti izvajanje zdravstvene nege v polnem obsegu ter jim priznati voditeljsko vlogo,« poudarjajo mednarodna združenja.

»Zaradi pomanjkanja zdravstvene delovne sile, naraščajočih potreb po zdravstveni oskrbi, vse večjega vpliva podnebnih sprememb in svetovnih konfliktov se zdravstveni sistemi po svetu soočajo z izjemnimi izzivi. Da bi rešile in izboljšale življenja posameznikov in celotnih skupnosti, medicinske sestre po vsem svetu vsak dan opravljajo izjemno delo, zagotavljajo zdravstveno oskrbo, ščitijo skupnosti in omogočajo delovanje zdravstvenih sistemov, pogosto pod izjemnimi obremenitvami. Vendar njihovo delo ni dovolj cenjeno in ustrezno prepoznano«, opozarja Mednarodni svet medicinskih sester in poudarja, da »resnično opolnomočenje pomeni odpravo ovir, ki medicinskim sestram preprečujejo, da bi pri svojem delu v celoti uporabile svoje znanje in veščine, ter ustvarjanje poti, da bi glas medicinskih sester oblikoval prihodnost zdravstvene oskrbe« (Poslanica ICN).
 
V Splošni bolnišnici Novo mesto bodo medicinske sestre in babice proslavile svoj praznik v torek, 12. maja 2026 med 9. in 11. uro z druženjem ob stojnicah v veznem hodniku pritličja bolnišnice, kamor prijazno vabijo sodelavce in obiskovalce.


NAZAJ
Kje se nahajam? DomovAktualne objave
132let delovanja
385postelj
1200več kot 1200 zaposlenih
66%zasedenost postelj
215998obiskov letno v ambulantah
15805operacij letno
1192porodov letno
×

Prikaz za slepe in slabovidne

Pomanjšaj velikost pisave (-) Povečaj velikost pisave (+)

Barva ozadja in pisave

Izključi prikaz za slabovidne ×


Izjava o dostopnosti

S tem, ko uporabljate spletno mesto, dovoljujete uporabo piškotkov v skladu z našo politiko varovanja zasebnosti.

NASTAVITVE