Obiski danes

Služba za fizikalno medicino in rehabilitacijo

V.d. vodje službe za za fizikalno medicino in rehabilitacijo:   Vlasta PEKOLJ, dipl. fiziot.
Telefon:   07 39 16 605
E-pošta:

Obrazec za naročanje - rezervacija termina

Spoštovani,
pripravljen obrazec vas bo vodil skozi elektronsko naročilo na želeno zdravstveno storitev.

Prosimo Vas, da upoštevate naslednja pravila elektronskega naročanja:
  • V posamezno polje vpišite vse zahtevane podatke, ki so razvidni iz izvirnika napotnice, ki ste jo prejeli pri zdravniku, ki je izdal napotnico.
Polje označeno z * zahteva obvezen vnos podatkov.
  • Izpolnjeno elektronsko naročilo pošljete s klikom na polje

Podatki o pacientu

Ime in priimek: *
Naslov: *
E-naslov: *
Datum rojstva (dan, mesec, leto): *
Telefon / GSM: *
Številka E napotnice: *
Ambulanta: *
ZZZS številka *
Opombe:
Vaši podatki so pri nas varni
Sporočilo ni poslano.
Služba za fizioterapijo v SB Nm je opredeljena, kot skupna medicinska dejavnost. Fizioterapevti v bolnišnici s specifičnim znanjem z različnih kliničnih področij sodelujemo pri zdravljenju in rehabilitaciji pacientov na: nevrološkem, otroškem, porodniško-ginekološkem, neonatološkem, kirurškem, pljučnem, infekcijskem, dermatološkem, internističnem oddelku, v enotah intenzivne medicine kirurških in internističnih strok   ter v ambulantah za fizioterapijo: amb.za roko, amb. po ortopedskih in travmatoloških operacijah in amb. za reedukacijo mišic medeničnega dna pri urinski inkontinenci.

Ključna strokovna področja dela fizioterapevtov v SB Nm so:
Respiratorna fizioterapija – vaje dihanja, CPAP terapija, neinvazivna ventilacija
Nevrofizioterapija – RNO Bobath, Bobath za odrasle
Manualna fizioterapija – po Cyriax-u, Manipulacija fascije po Steccu, Myofascialne prožilne točke
Fizioterapija s področja zdravja žensk – nosečnice, porodnice, urinska inkontinencaTako v fizioterapiji, kot v respiratorni fizioterapiji je v terapevtskem procesu učenja in ponovnega motoričnega učenja ključnega pomena aktivno sodelovanje pacienta, zato je pomembna komponenta našega terapevtskega dela tudi učenje pacientov in njihovih svojcev.
Fizioterapevti v SB Nm poleg rednega dela izvajamo tudi dodatne aktivnosti v obliki predavanj in delavnic:
v materinski šoli z dvemi predavanji enkrat mesečno:
 «Z gibanjem do dobre telesne pripravljenosti na porod« in
 »Gibanje in handling - pravilno ravnanje z novorojenčkom in dojenčkom«.
v preoperativni ortopedski šoli, kot predpripravo pacientov in njihovih svojcev na operacijo TEP kolka in kolena, ki potekajo na ortopedskem oddelku
 v šoli za paciente in svojce po preboleli možganski kapi, ki potekajo na nevrološkem oddelku
v delavnici za zaposlene SB Nm » Ohranimo svoje zdravje 2« s predavanjem »Gibanje – ravnotežje, koordinacija, mišična jakost in vzdržljivost«
S strokovnimi predavanji s področja fizioterapije prav tako sodelujemo na regionalnih in republiških strokovnih srečanjih fizioterapevtov in medicinskih sester.

Hitri dostop do ambulant in oddelkov

Čakalne dobe

Nacionalne čakalne dobe
čakalne dobe v bolnišnicah v Sloveniji