Informacije za nosečnice in porodnice

Možnosti lajšanja porodne bolečine z epiduralno analgezijo ( EA ) do nadlajnjega žal ne moremo zagotoviti, razen v primeru medicinske indikacije ( preeklampsija, srčna obolenja...). Dokler z epiduralno analgezijo ponovno ne začnemo, tudi ni predavanj na to temo. Namesto EA lahko porodno bolečino lajšamo s spreminjanjem položajev, masažo hrbta, toplo vodo in seveda s protibolečinskimi injekcijami ali pa inhalacijami dušikovega oksidula ( smejalni plin).

Namesto klasične šole za starše, ki je pred covid epidemijo potekala v naši porodnišnici, izvajamo on-line predavanja na tri teme:

POROD
  • novorojenček in prvi dnevi v porodnišnici
  • nega novorojenčka in mame po porodu
Vsa vprašanja v zvezi s predavanji in interes za poslušanje le-teh naslovite na elektronski naslov: sola-za-starse@sb-nm.si.

Za vse informacije v zvezi s porodom smo dosegljivi tudi na tel. št.: 07 39 16 226 (porodni blok).

Porodnicam, ki si želijo poroda v vodi in tistim, ki imajo več vprašanj v zvezi s porodom, omogočamo tudi individualne razgovore z našimi babicami. Za le-tega se dogovorite telefonsko na zgornji številki.

Več informacij

Dekorativni element