Uspešno končan projekt »Promocija preprečevanja in obvladovanja bolnišničnih okužb«

Člani projekta »Promocija preprečevanja in obvladovanja bolnišničnih okužb« so predstavili rezultate raziskave, med katerimi je bila ključna ugotovitev, da imajo izvajalci zdravstvene nege v Splošni bolnišnici Novo mesto razmeroma dobro znanje o higieni rok in jo dosledno izvajajo. V projektu je sodelovala Fakulteta za ekonomijo in informatiko Univerze v Novem mestu in  Splošna bolnišnica Novo mesto ter devet študentov iz petih študijskih programov.  Projekt je sofinancirala Republika Slovenija in Evropska Unija iz Evropskega socialnega sklada v okviru razpisa Projektno delo z negospodarskim in neprofitnim sektorjem – Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016–2020 za študijsko leto 2019/2020.

Slika 1Slika 2Slika 3