SVETOVNI DAN LEDVIC, 11. MAREC 2021 »DOBRO ŽIVETI Z LEDVIČNO BOLEZNIJO«

Aktivnosti ob Svetovnem dnevu ledvic potekajo po celem svetu. V Splošni bolnišnici Novo mesto jih organiziramo skupaj s Slovenskim nefrološkim društvom in Sekcijo medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v nefrologiji, dializi in transplantaciji. Do sedaj smo za promocijo zdravja ledvic pripravili stojnice z edukacijskim materialom, kjer smo mimoidočim merili krvni pritisk in v sodelovanju z našim laboratorijem določali vsebnost beljakovin v urinu. Z nami so vsako leto sodelovali prostovoljci, dijaki srednje medicinske šole, študenti fakultete za zdravstvene vede Novo mesto in študenti medicine. Vsako leto smo pripravili dan odprtih vrat dialize in ob tem številna predavanja osnovnošolcem. Žal pa nam je epidemija koronavirusa že drugo leto onemogočila aktivno sodelovanje, zato sedaj ozaveščamo prebivalstvo o zdravju ledvic preko medijev.

Tema letošnjega dneva ledvic je »Dobro živeti z ledvično boleznijo«. Namen je opolnomočiti bolnike z ledvično boleznijo in njihove svojce, da bodo čim bolj spoznali svojo bolezen in z njo čim lažje in dobro živeli.
Več si lahko preberete na povezavi: https://www.svetovnidanledvic.org/landing.

Vaša Dializa Splošne bolnišnice Novo mesto

Dekorativni element