Svetovni dan boja proti kajenju 31. januar

Svetovni dan boja proti kajenju vsako leto obeležujemo 31. januarja.

Kajenju tobaka pripisujemo veliko breme bolezni in prezgodnjih smrti, zato na ta dan po vsem svetu opozarjamo na hude posledice uporabe tobaka in spomnimo na ukrepe, ki zmanjšujejo uporabo tobaka in tako varujejo zdravje ljudi. Le popolna opustitev kajenja lahko pomembno zmanjša tveganje za bolezni srca in ožilja ter druge bolezni, ki jih povzroča tobak.

V SB Novo mesto bomo svetovni dan boja proti kajenju obeležili v petek, 31. januarja 2020.
Od 9. do 12. ure bo v veznem hodniku v prtličju bolnišnice stojnica, ki jo bomo pripravili zaposleni na pljučnem oddelku.