Obiski danes

Postavljen nov mejnik na ortopedskem oddelku

V novomeški bolnišnici že vrsto let uvajamo programe pospešenega okrevanja po ortopedskih operacijah. Danes pa lahko s ponosom povemo, da so zdravniki ortopedi v naši bolnišnici postavili nov mejnik na področju ortopedije.

Ortopedom je namreč uspelo opraviti prvo endoprotezo kolka v okviru 24-urne hospitalne obravnave.

Operacijo je izvedel vodja Oddelka za ortopedsko kirurgijo Gregor Kavčič, dr. med., anestezijo pa Katarina Videčnik Hećimović, dr. med.

Pacient, ki je bil s hitro strokovno obravnavo in rehabilitacijo po posegu izredno zadovoljen, je bil v obravnavi manj kot 24 ur od sprejema do odpusta. Gre za rezultat večletnega izpopolnjevanja protokola pospešenega okrevanja na ortopedskem oddelku. Krajšanje ležalnih dob vidimo kot pozitivni stranski učinek, bistveno je, da si pacient po vstavitvi endoproteze želi čimprejšnjega okrevanja in vrnitve domov ter se ob tem počuti varno.

Takšni dosežki potrjujejo izjemno visok strokovni nivo dela ortopedije in visok nivo kakovosti v Splošni bolnišnici Novo mesto.

Za izjemen dosežek iskreno čestitamo celotni ekipi, ki je sodelovala pri posegu.

Slika1

Hitri dostop do ambulant in oddelkov

Čakalne dobe

Nacionalne čakalne dobe