Obvestilo obiskovalcem SBNM - nov režim obiskov hospitaliziranih pacientov

Spoštovani,

v Splošni bolnišnici Novo mesto, glede na zaostrovanje epidemiološke slike, s 1.9.2021 prehajamo na nov režim obiskov hospitaliziranih pacientov.

Obiski so še vedno dovoljeni,  vendar z izpolnjevanjem PCT pogoja in upoštevanjem sledečih podrobnosti:
  • Obiski hospitaliziranih pacientov so možni vsak dan med 15.00 in 17.00 uro.
  • Dovoljen je obisk ene zdrave osebe do 15 minut, 2 x tedensko. Obiskovalci se morajo predhodno najaviti na oddelku po telefonu, kjer dobijo termin za obisk pacienta.
  • Po predhodnem dogovoru na oddelku, se izjemoma lahko vsak dan dovoli obisk enega zdravega svojca pri umirajočem ali kritično bolnem pacientu.
  • Na ginekološko-porodniškem oddelku je dovoljen obisk vsak dan za 30 minut, med 15.00 in 16.00 uro, prav tako je dovoljena prisotnost ene zdrave osebe pri porodu.
  • Na pediatričnem oddelku je dovoljeno bivanje enega zdravega starša ob hospitaliziranem otroku.
Še vedno pa veljajo določeni ukrepi in odgovorno obnašanje ob vsakem obisku:
  • Obiskovalec mora biti zdrav, ves čas obiska mora nositi zaščitno masko, ki pokriva nos in usta, ob prihodu in odhodu si mora razkužiti roke, vzdrževati mora 1,5 m razdaljo.
  • Obiskovalci se morajo držati navodil zdravstvenega osebja na oddelku. V primeru, da se obiskovalci ne držijo danih navodil, se obiski izvajajo pod nadzorom zdravstvenega osebja ali se v skrajnem primeru lahko omejijo.

Obisk se omogoči obiskovalcem, ki imajo potrdilo o izpolnitvi pogoja PCT (ali so bolezen preboleli, bili cepljeni oziroma imajo negativen test na COVID-19):
  • dokazilo o cepljenju proti COVID-19, ali
  • dokazilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 10 dni, vendar ni starejši od šest mesecev, ali
  • potrdilo zdravnika o prebolelosti COVID-19 in da od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev, ali
  • dokazilo o negativnem rezultatu testa PCR, ki ni starejši od 72 ur, ali
  • dokazilo o negativnem rezultatu testa HAGT, ki ni starejši od 48 ur.
Obiskovalci, ki PCT pogoja ne izpolnjujejo, žal ne morejo vstopati v našo bolnišnico.

Vsak obiskovalec mora, poleg PCT pogoja, s seboj prinesti tudi izpolnjen in podpisan vprašalnik, ki je dostopen s klikom na povezavo: Vprašalnik. Prosimo, da vprašalnik izročite medicinskemu osebju na oddelku.

Za vaše dosledno upoštevanje zgoraj napisanega se vam zahvaljujemo, saj nam tako pomagate, pri obvladovanju širjenja okužb.

S spoštovanjem,

Novo mesto,  30. 8. 2021                                                                                              V. d. strokovnega direktorja
                                                                                                                                              Boštjan Kersnič, dr. med.

Dekorativni element

Dekorativni element