Obvestilo obiskovalcem bolnišnice - PREPOVED OBISKOV

Glede na splošno poslabšanje epidemiološkega stanja v zvezi s COVID-19 v Sloveniji, vse obiskovalce Splošne bolnišnice Novo mesto obveščamo, da so obiski svojcev pri pacientih od 13.7.2020 ponovno do nadaljnjega PREPOVEDANI.

Z DOVOLILNICO in po predhodnem dogovoru na oddelku, se izjemoma lahko dovoli obisk enega zdravega svojca pri umirajočih in kritično bolnih pacientih, predvidoma vsak torek, četrtek in nedeljo.

Na ginekološko-porodniškem oddelku je za enkrat še dovoljena prisotnost ene zdrave osebe pri porodu in obiski z dovolilnico prav tako po predhodnem dogovoru.

Na pediatričnem oddelku je dovoljeno bivanje enega zdravega starša ob hospitaliziranem otroku.

Vsak obiskovalec mora s seboj prinesti izpolnjen in podpisan anketni list, ki je dostopen na spletni strani (https://www.sb-nm.si/datoteke/vprasalnik.pdf) in iz katerega je razvidno, da obiskovalec nima tipičnih znakov okužbe COVID 19, prav tako pa ni bil v stiku z znano okuženo osebo.

Obvezna je uporaba varovalne maske, ki si jo mora obiskovalec zagotoviti sam in si jo nadeti že pred samim vstopom v bolnišnico.

Informacije o stanju hospitaliziranih pacientov bodo lečeči zdravniki podajali telefonsko, v času, ki je sicer namenjen obiskom pacientov.

Prosimo vas, da navedeno upoštevate in nam tako pomagate pri obvladovanju širjenja okužb.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in sodelovanje!

Vodstvo bolnišnice