Obvestilo obiskovalcem bolnišnice - povečano število virusnih okužb na oddelkih

OBVESTILO OBISKOVALCEM BOLNIŠNICE

Glede na povečano število virusnih okužb in prve primere obolelih za sezonsko gripo, prosimo vse obiskovalce, da sodelujejo pri preprečevanju prenosa okužb.

Naprošamo:
  • Da na obiske k pacientom prihajate zdravi.
  • Da k pacientom pride le ena do največ dve zdravi odrasli osebi na dan v času obiskov.
  • Otroci naj na obiske v bolnišnico ne prihajajo.
  • Na otroškem oddelku je dovoljen obisk enemu od zdravih staršev naenkrat cel dan. V času obiskov pa še ena zdrava odrasla oseba.
  • V porodnišnici je dovoljen obisk porodnice in novorojenca le najožjim svojcem in sicer največ eni do dvema osebama dnevno.
  • V enotah intenzivne terapije so obiski dovoljeni najožjim svojcem, eni do dvema osebama hkrati pri pacientu za 10 -15 minut. Obiski otrok pod 15. letom starosti niso dovoljeni oziroma samo po predhodnem dogovoru z zdravnikom.
  • Da upoštevate čas obiskov.
  • Da izvajate higieno rok in higieno kašlja in upoštevate morebitna dodatna navodila osebja.

Zahvaljujemo se vam za sodelovanje in vas lepo pozdravljamo!

Direktorica
Doc. dr. Milena Kramar Zupan

Strokovni direktor
Prim. Milivoj Piletič, dr.med.

Pomočnica direktorice za ZN
Simona Volf, univ.dipl.org.