Obvestilo - obiski v Splošni bolnišnici Novo mesto

Splošna bolnišnica Novo mesto tudi po preklicu epidemije, še vedno ohranja določene preventivne ukrepe.
Ocenjujemo namreč, da je še vedno prisotna nevarnost vnosa koronavirusa v našo ustanovo, zato sicer odpiramo vrata za obiske, vendar ob doslednem upoštevanju higienskih navodil, ki so:
  • obiski so dovoljeni eni zdravi osebi za največ 15 min enkrat tedensko,
  • za obisk je potrebna predhodna najava na oddelku,
  • dnevi za obiske so: vsak  torek, četrtek in nedeljo, v času od 14.30 do 17.00 ure,
  • vsak obiskovalec mora s seboj prinesti izpolnjen in podpisan anketni list, ki je dostopen na spletni strani (https://www.sb-nm.si/datoteke/vprasalnik.docx) in iz katerega je razvidno, da nima tipičnih znakov okužbe COVID 19, prav tako pa ni bil v stiku z znano okuženo osebo,
  • v bolnišnico ni dovoljeno prinašati hrane in drugih prigrizkov,
  • obvezna je uporaba varovalne maske, ki si jo mora obiskovalec zagotoviti sam in si jo nadeti že pred samim vstopom v bolnišnico.

Na porodniškem oddelku so obiski še vedno omejeni, je pa dovoljen obisk ene zdrave osebe dnevno za 30 minut in sicer vsak dan (vključno z vikendi) med 15. in 16. uro. Obiskovalec potrebuje dovolilnico, ki jo bo dobil v primeru, ko bo prisoten pri porodu. Če obiskovalec pri porodu ne bo prisoten, bo dovolilnico za obisk dobil ob vstopu v bolnišnico, na glavnem vhodu. Pred vstopom v bolnišnico bo potrebno izpolniti vprašalnik o zdravstvenem stanju. Obvezna je uporaba varovalne maske, ki si jo mora obiskovalec zagotoviti sam in si jo nadeti že pred samim vstopom v bolnišnico.
Naknadni obiski so možni v skladu z individualnim dogovorom z vodstvom oddelka. Obvezna je uporaba maske, ki si jo je potrebno nadeti pred vstopom v bolnišnico.

Na pediatričnem oddelku je po predhodnjem dogovoru možen obisk ene zdrave osebe vsak dan. Obvezna je uporaba maske, ki si jo je potrebno nadeti pred vstopom v bolnišnico.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in sodelovanje!