Obvestilo o izpolnjevanju PCT pogoja

V skladu z odlokom Vlade RS, ki določa začasne ukrepe za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, vključno z načinom izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenosti in testiranja, morajo pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja (PCT pogoj) izpolnjevati:

• vsi delavci in osebe, ki na kakršnikoli drugi pravni podlagi opravljajo delo v bolnišnici,
  • vse osebe, ki so uporabniki storitev (pacienti) ali udeleženi ali prisotni pri izvajanju dejavnosti (obiskovalci, spremljevalci)
  • poslovni partnerji (dobavitelji, izvajalci storitev in gradbenih del, …).

PCT pogoj je izpolnjen, če se osebe izkažejo z veljavnim osebnim dokumentom in razpolagajo z enim od dokazil, ki ga določa vladni odlok.

PCT pogoja ni treba izpolnjevati:
  • osebam, ki so mlajše od 12 let in osebam, ki so vključene v storitev vodenja, varstva in zaposlitev pod posebnimi pogoji,
  • osebam, ki pri izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 12. leta oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase,
  • uporabnikom zdravstvenih storitev, če gre za cepljenje proti COVID-19, gripi ali testiranje na prisotnost virusa SARS-CoV-2.

Omejitev izpolnjevanja PCT pogoja ne velja v primeru nujnih zdravstvenih storitev.

Izpolnjevanje pogoja PCT se preverja na vhodu pred vstopom v bolnišnico.

Pri gibanju in zadrževanju v odprtih bolnišničnih prostorih, kjer ni mogoče zagotoviti medsebojne razdalje najmanj 1,5 metra, in v zaprtih bolnišničnih prostorih, je obvezna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2.

Ob vstopu v bolnišnične prostore je obvezno razkuževanje rok z razkužilom.

Novo mesto, 8. 11. 2021

Vodstvo bolnišnice