Informacije o koronavirusu

Obvestilo bodočim mamicam

Spoštovane,

zaradi preprečevanja širjenja koronavirusa, v Splošni bolnišnici Novo mesto, vljudno naprošamo vse nosečnice, ki prihajajo na porodniški oddelek, da nam z upoštevanjem navodil pomagajo. Za vse nas je namreč izjemnega pomena, da v naprej vemo, ali je porodnica, ki ima respiratorno obolenje okužena s korona virusom ali ne.

Zato pozivamo vse nosečnice, ki imajo blago respiratorno obolenje (kašelj, vročina, bolečine v žrelu), da za datum in uro testiranja pokličejo tel. št. 07 39 16 205 med 12. in 15. uro.
Zaenkrat bomo testiranja izvajali dvakrat tedensko, če bo potrebno pa tudi večkrat.

V primeru, da ima nosečnica hude težave z dihanjem, pa naj se obrne na osebnega zdravnika, ki ji bo svetoval in jo usmeril na nadaljnji pregled in ne zgolj na informativno testiranje.

Prosimo, da tudi v primeru, ko nosečnice testiranja niso opravile, da že ob vhodu v bolnišnico opozorijo na morebitne respiratorne težave, ki jih imajo. Predvsem pa naj se ne bojijo, da zanje v primeru pozitivnega izvida brisa ne bi ustrezno poskrbeli.

Hitri dostop do ambulant in oddelkov

Čakalne dobe

Nacionalne čakalne dobe
čakalne dobe v bolnišnicah v Sloveniji