Novinarska konferenca 5.4.2018 - Poslovanje Splošne bolnišnice Novo mesto v letu 2017

V Splošni bolnišnici Novo mesto smo dne, 5.4.2018 pripravili novinarsko konferenco, na kateri je vodstvo bolnišnice predstavilo poslovanje bolnišnice v preteklem letu.

Direktorica Milena Kramar Zupan je povedala, da je na lansko poslovanje poleg znižanja cen zdravstvenih storitev in povišanja plač negativno vplival leta 2015 odprti urgentni center, ki je zaradi preobsežnega oz. 60-odstotno okrepljenega obiska povzročil skoraj 0,7 milijona evrov dodatnih stroškov.

Direktorica je poudarila tudi, da je bilo leto 2017 eno najtežjih let za zdravstvo v zadnjih 10 letih. Cene zdravstvenih storitev so se znižale za 7 % na nivo iz leta 2014, plače so se dvignile za 6,5 %. Da bi država preprečila najhujše je sprejela interventni zakon za 15 bolnišnic za delno pokrivanje starih izgub, istočasno je bolnišnicam naložila sanacijo za poslovno in plačilno stabilnost. Cilj sanacije je, da bolnišnica v štirih letih vzpostavi izvajanje dejavnosti na način, da bo tekoče poslovala najmanj z uravnoteženim poslovnim izidom, hkrati pa zagotavljala kakovostno izvedbo zdravstvenih storitev.

Slika2_2Slika1_1Slika3