IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 9.2.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 69 COVID bolnikov, od tega 9 na intenzivnem oddelku.

S cepljenjem smo v SBNM začeli pred šestimi tedni, v tem tednu pa smo predvsem cepili z drugo dozo, oz. tiste, ki so bili že cepljeni.

Kar nekaj časa smo čakali in končno se lahko veselimo rahlega upada števila pacientov na Covid oddelkih, kar pomeni, da se bomo v čim večji možni meri posvetili odpiranju rednega programa.

Poleg širšega odpiranja vrtcev, se je v šole vrnila prva triada učencev. Želimo si, da se jim kmalu pridružijo tudi ostali učenci in da je to napoved prehoda še v bolj ugodne faze in normalizacijo življenja.

Zavedamo se, da je poleg obravnave življenjsko ogrožujočih stanj ključno, da čim prej in v čim večji meri v bolnišnicah pričnemo z izvajanjem rednih programov in s tem zakorakamo nasproti tistim, ki že dolgo časa čakajo, da pridejo na vrsto.

Lep pozdrav!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                  prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                  Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego