IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 30.3.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 36 COVID bolnikov, od tega 8 na intenzivnem oddelku.

Ker smo se približali planirani vrhnji številki hospitaliziranih COVID bolnikov v bolnišnici za III. fazo, to je 38 bolnikov, smo danes kontaktirali brežiško bolnišnico, da se tudi oni pripravijo na hospitalizacijo COVID bolnikov. Iz Posavja imamo namreč v naši bolnišnici trenutno več kot 30 % COVID bolnikov.

Kljub temu, da se razmere slabšajo ter da smo pred napovedanim »lockdownom«, pa bomo v bolnišnici še naprej v največji možni meri in skladno z našimi zmožnostmi izvajali redne programe. Za razliko od prvega in drugega vala želimo zagotoviti izvajanje rednih programov, predvsem operacijskih, v čim večji možni meri, saj imamo zaostanke še iz prvih dveh valov.

Zavedamo se posledic prvega in drugega vala in si močno želimo, da v teh napovedanih 14 dnevih uspemo sploščiti krivuljo, saj posledice COVID epidemije globoko režejo v naš vsakdan.

Ostanimo zdravi!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica

prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor

Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego