IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 23.2.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 34 COVID bolnikov, od tega 6 na intenzivnem oddelku.

Zelo smo veseli, da se razmere v naši bolnišnici izboljšujejo in se število hospitaliziranih zmanjšuje. Število Covid pacientov se je zmanjšalo na dobro tretjino oz. v povprečju na 30 - 35 hospitaliziranih Covid bolnikov, od tega od 6-8 bolnikov na intenzivnem oddelku. Te številke nam omogočajo, da ob upoštevanju vseh preventivnih varnostnih ukrepov, pričnemo z izvajanjem rednega programa. Covid oddelek zaenkrat ostaja v stari interni stavbi ter na intenzivnem oddelku, medtem, ko pljučno-infekcijsko stavbo odpiramo za redne paciente.

Največ čakalnih dob beležimo na področju ortopedije, žilnih posegov, kardiologije in funkcionalne diagnostike. Predvsem na področju kardiologije oz. internistike ocenjujemo, da se bo čakalna doba na žalost še povečala, zaradi pacientov, ki so Covid sicer preboleli, k nam pa se vračajo zaradi zapletov, ki so značilni tudi po preboleli bolezni.

Virus in varnostni protokoli ostajajo del našega vsakdana. Kljub bolj sproščenim dnem, lahko vsak od nas pripomore, da ne bo dodatnih zaostrovanj in da bo naše zdravstvo lahko ponovno v čim večji meri normalno delovalo. Skušajmo ohraniti to, za kar smo se dolge mesece borili in ostanimo zdravi!

Lep pozdrav!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                  prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                  Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego