IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 2.3.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 25 COVID bolnikov, od tega 5 na intenzivnem oddelku.

Razmere v naši bolnišnici se izboljšujejo, število hospitaliziranih se še vedno zmanjšuje. Veliko energije usmerjamo v to, da redne programe odpiramo v največji možni meri, skladno z našimi zmožnostmi. Ne smemo pozabiti, da še vedno ostajamo COVID bolnišnica. Sicer pa imamo narejeno izhodno strategijo glede na število v bolnišnicah zdravljenih COVID bolnikov v Sloveniji, ki je sestavljena iz 4 faz:
- 1. faza, ko je število hospitaliziranih COVID bolnikov v Sloveniji pod 700,
- 2. faza, ko jih je pod 500 (tukaj sprejemamo bolnike tudi iz Posavja, ker se zapira brežiška
      COVID bolnišnica),
- 3. faza, ko jih je pod 300 in
- 4. faza, ko jih je pod 100.
Šele v zadnji fazi, ko pade število hospitaliziranih COVID bolnikov pod 100, Splošna bolnišnica Novo mesto ne bo več COVID bolnišnica.

Spomnimo, da zaradi velikega povpraševanja oz. ogromnega števila ljudi, ki tedensko potrebuje testiranje, v Splošni bolnišnici Novo mesto omogočamo samoplačniško testiranje s hitrimi testi (cena: 15 EUR, ob večjem številu testirancev naenkrat možen tudi najem mobilne enote, ki pride v določeno podjetje, v tem primeru je cena testa 17 EUR).
Možno je tudi samoplačniško testiranje s PCR testi (cena: 94 EUR).
Pričeli bomo tudi s samoplačniškim  testiranjem za protitelesa, s katerimi ugotavljamo prebolevnost koronavirusne bolezni v preteklosti. Pri tovrstnem testiranju je potreben odvzem krvi (cena: 20 EUR). Testiranja opravljamo v  stari (rumeni) interni stavbi bolnišnice.

Na odvzem se lahko naročite na elektronski naslov: alenka.andolsek@sb-nm.si  ali po telefonu na številko: 07 39 16 502 vsak dan med 8.00 in 14.00.
Ob naročilu prosimo, da sporočite naslednje podatke:
Ime in priimek
Datum rojstva
Naslov stalnega prebivališča
Številka zdravstvene kartice
Kontaktna telefonska številka mobilnega telefona
Lep pozdrav!
                                                                 doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                  prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                  Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego
                                                                  Katarina Drenik, pomočnica direktorice za pravne zadeve