IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 2.2.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 81 COVID bolnikov, od tega 13 na intenzivnem oddelku.
S cepljenjem smo v SBNM začeli pred petimi tedni, do sedaj pa je cepljenih in prebolelih cca 60-odstotkov zaposlenih v naši bolnišnici.

Zaenkrat se število pacientov rahlo umirja, upamo, da se bo trend nadaljeval, vendar je ta trenutek še preveč tvegano, da bi začeli z občutnim popuščanjem ukrepov, ki bi nas lahko hitro vrnili v alarmantno stanje, zato bodo določeni protokoli še nekaj časa z nami.
Covid še vedno močno vpliva na izvajanje rednega programa, ki ga prilagajamo na trenutne zmožnosti in se ga trudimo izvajati v čim večjem obsegu.

Razumemo stisko pacientov, ki bi čim prej prišli radi do obravnave, zato apeliramo na vse: v kolikor menite, da se vam stanje slabša, ne odlašajte, ampak pokličite in obiščite osebnega zdravnika. Ta ima možnost, da vam po potrebi, v primeru slabšanja stanja zaradi neobravnave, spremeni stopnjo nujnosti napotnice. Velikokrat se namreč zgodi, da se takšni pacienti odpravijo po pomoč v Urgentni center, ki je namenjen obravnavi življenjsko ogrožujočih stanj.

Lep pozdrav!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                  prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                  Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego