IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 19.1.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 94 COVID bolnikov, od tega 17 na intenzivnem oddelku.

S cepljenjem smo v SBNM začeli pred tremi tedni, do sedaj je cepljenih in prebolelih cca 50 odstotkov zaposlenih v naši bolnišnici. Prve odmerke cepiva smo namenili zaposlenim, ki delajo z najtežjimi COVID bolniki, v nadaljevanju pa cepimo vse zaposlene v zdravstvu, ki so izkazali interes. Vsi, ki so bili cepljeni, se zaenkrat  počutijo dobro in nimajo nobenih stranskih učinkov, verjamemo, da bo tako ostalo tudi pri vseh, ki še pridejo na vrsto. Cepljenje z 2. odmerkom cepiva bo v naši bolnišnici potekalo v tem tednu predvidoma v sredo, 20.01.2021 in v petek, 22.01.2021. Po napovedih Ministrstva za zdravje bo cepiva dovolj, da bodo drugo dozo prejeli vsi, ki smo jih cepili.

Že nekaj časa, približno tri tedne je stanje pri nas stabilno, število hospitaliziranih Covid bolnikov ne narašča in ne pada, giblje se nekje med 90 in 100 hospitaliziranimi. Žal je epidemiološka slika naše regije še vedno  ena izmed 4 najslabših v Sloveniji, zato si želimo, da bi ukrepi čim prej prijeli.

Lep pozdrav!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                  prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                  Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego