IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 16.2.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 42 COVID bolnikov, od tega 8 na intenzivnem oddelku.

S cepljenjem smo v SBNM začeli pred sedmimi tedni, v tem tednu pa smo predvsem cepili z drugo dozo, oz. tiste, ki so bili že cepljeni. Kot novost v naši bolnišnici ponujamo možnost samoplačniškega testiranja s hitrimi testi na SARS CoV-2 za dokaz COVID-19 in sicer vsak delovni dan razen srede med 11.30 in 13.30 uro. V primeru večjega števila testirancev naenkrat, lahko določeno podjetje, organizacijo naša ekipa obišče tudi na terenu. Več informacij v zvezi z naročanjem najdete na spletni strani bolnišnice.

Zaradi upada števila Covid bolnikov smo vstopili v malo bolj sproščeno življenje, kjer lahko ponovno v večjem številu odpiramo šole in ostale dejavnost, prehajamo med občinami in se brezkontaktno rekreiramo v manjših skupinah, znotraj bolnišnic pa vse svoje moči posvečamo čim večjemu izvajanju rednega programa.

V jugovzhodni regiji je čas počitnic, mnogi se boste odpravili na smučišča. Ker si vsi skupaj želimo, da bi stanje še izboljšali in se v rdeče oz. črno stanje ne bi več vračali, ne pozabimo na priporočila NIJZ, ohranjajmo varnostno razdaljo, razkužujmo roke in nosimo masko, kjer je to potrebno.

Lep pozdrav!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                  prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                  Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego