IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, TOREK, 12.1.2021

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 94 COVID bolnikov, od tega 17 na intenzivnem oddelku.

S cepljenjem smo v SBNM začeli pred dvemi tedni, natančneje 30.12.2020. Cepljenih in prebolelih je tako do sedaj cca 45 odstotkov zaposlenih v naši bolnišnici. Prve odmerke cepiva smo namenili zaposlenim, ki delajo z najtežjimi COVID bolniki, v nadaljevanju pa bodo zaposleni cepljeni po prioritetni listi glede na starost oz. ogroženost. Vsi, ki so bili cepljeni, se zaenkrat počutijo dobro in nimajo nobenih stranskih učinkov.

Med že cepljenimi je tudi naš strokovni direktor, prim. Milivoj Piletič, ki je prvi odmerek cepiva prejel pred tednom dni, ter nima nikakršnih stranskih učinkov in se počuti odlično. Kot zdravnik apelira na vse ljudi, naj se poslužujejo virov, ki so kredibilni in naj ne podlegajo teoretikom zarote, ki so za svojih pet minut slave pripravljeni izreči marsikaj, velikokrat pa se posledic svojih dejanj niti ne zavedajo. Kot družinski človek, se je odločil za cepljenje tudi zato, ker si poleg svoje družine še posebej ne želi okužiti svoje 90-letne mame, katere zdravje je že tako ali tako krhko. Pravi, da je spremljal strokovno literaturo in da nima nobenega razloga, da ne bi verjel znanosti, zato je brez pomisleka zavihal svoj rokav, cepivo pa označuje kot edino možnost za končanje epidemije in povratek v normalno življenje, kjer bomo lahko ponovno obiskovali koncerte, piknike, se usedli na kavo in videli obraze brez mask.
Več pa v tonski izjavi, ki je dostopna na povezavi preko Wetransfer: https://we.tl/t-intt0BBQXZ
ali pa z ogledom na Youtube: https://youtu.be/Q74vVt0s48U

Lep pozdrav!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica