IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, 22.12.2020

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitalizirana 102 COVID bolnika, od tega 19 na intenzivnem oddelku.

V začetku drugega vala smo imeli hospitalizirane paciente pretežno iz drugih regij, sedaj pa se zgodi, da moramo tudi paciente iz naše regije premeščati drugam, saj zaradi velikega povpraševanja po posteljah, lahko pride tudi do situacije, ko zaradi polne zasedenosti nimamo več prostih kapacitet, da bi lahko sprejeli vse bolnike, ki potrebujejo bolnišnično zdravljenje.  V preteklem tednu smo med zaposlenimi opravili 324 hitrih antigenskih testov, od katerih je bilo 15 pozitivnih, večino odkritih pozitivnih testov pa je še vedno bilo asimptomatskih. Do sedaj je v naši bolnišnici skupaj umrlo 113 bolnikov s Covidom.

S prvo pošiljko, predvidoma do konca leta, bomo v našo bolnišnico prejeli cepivo Pfizer/BioNTech. Ta trenutek interes za cepljenje v naši ustanovi še zbiramo.

S cepljenjem lahko učinkovito preprečimo zbolevanje za koronavirusno boleznijo in tako omogočimo ohranitev zdravja posameznika in širše družbe ter čim hitrejšo normalizacijo življenja.

Pred nami so praznični dnevi, ki bodo sicer drugačni, kot smo jih vajeni, pa vendar vam želimo, da zato ne bi bili manj prijetni. Preživite jih mirno, v krogu tistih, ki jih imate najraje.

Ostanimo zdravi!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                                                                         prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                                                                         Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego