IZJAVA ZA JAVNOST SPLOŠNE BOLNIŠNICE NOVO MESTO, 1.12.2020

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 89 COVID bolnikov, od tega 12 na intenzivnem oddelku.

Testiranje zaposlenih s hitrimi antigenskimi testi izvajamo glede na pojavnost infekta v posameznem kolektivu in ga ponavljamo na 4 -7 dni, v obdobju najmanj 14 dni po zadnji ugotovljeni okužbi. Tako smo že v preteklem tednu opravili 270 testov, od katerih je bilo 12 testov pozitivnih.

Testiranje pa bomo po novem izvajali tudi pri vseh bolnikih, ki jih sprejmemo v bolnišnico.

Sicer je še prehitro, da bi govorili o spremembi krivulje, a vendar opažamo, da se je število obolelih, ki potrebujejo bolnišnično zdravljenje v naši bolnišnici rahlo umirja. To nam daje upanje, da bomo trend vendarle začeli obračati in da bodo prihajajoči prazniki minili v malo manj zaostrenih pogojih.

Ponosni smo tudi na naše najmlajše, otroke, ki nam z majhnimi gestami, pismi spodbude, ilustracijami in pesmicami kažejo, da po svojih najboljših močeh prispevajo k skupnemu dobremu in da razumejo, da so napori, s katerimi se soočamo, resnično nekaj, kar od nas terja veliko energije, razumevanja in solidarnosti. Zavedamo se, da mlajše generacije plačujejo svojo ceno, saj so prikrajšane za običajno obiskovanje šole, športne dejavnosti, druženje z vrstniki. Ne samo bolniške postelje, skušajmo zdržati in upoštevati ukrepe tudi zato, da mladim čim prej omogočimo, da se vrnejo v šole in v življenje s čim manj ovirami. Marsikomu bo to največje darilo!

Hvala za vašo pomoč
Ostanimo zdravi!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                  prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor