Izjava o trenutnem stanju v Splošni bolnišnici Novo mesto - 3.11.2020

V Splošni bolnišnici Novo mesto imamo danes hospitaliziranih 68 COVID bolnikov, od tega 8 na intenzivnem oddelku. Glede na trenutno epidemiološko situacijo oz. na porast okužb v državi, ki se še kar ne umirja, z današnjim dnem dajemo na razpolago 80 postelj, od tega 10 na intenzivnem oddelku. Pri takšni številki, pa se seveda začne vprašanje, kako naprej. Kadrovsko situacijo zaenkrat še obvladujemo, vendar bo to z naraščanjem postelj postalo zelo velik izziv. Zato smo že pozvali, zaenkrat na zalogo, študente višjih letnikov Zdravstvene fakultete, medicinske sestre, ki so se upokojile zadnje dve leti in tudi prostovoljce.

Tudi med zaposlenimi se širijo okužbe, trenutno imamo okuženih in v karanteni cca 50 zaposlenih.

Še vedno se trudimo, da bi čim manj zapirali, zato zaenkrat še vedno zgolj zmanjšujemo in združujemo ne nujne programe, kar pomeni, da sprejemamo pretežno samo paciente s stopnjo napotitve pod nujno in zelo hitro.

Hvala za vašo pomoč. Hvala, da se držite ukrepov in nam tako pomagate, da bi situacija v zdravstvu vzdržala in da bo še naprej dobil pomoč vsak, ki jo potrebuje.

Ostanimo zdravi!

doc. dr. Milena Kramar Zupan, direktorica
                                                                                                      prim. Milivoj Piletič, strokovni direktor
                                                                                                      Simona Volf, pomočnica direktorice za zdravstveno nego