5. DECEMBER MEDNARODNI DAN PROSTOVOLJSTVA

Mednarodni dan prostovoljstva omogoča organizacijam, ki v svoje programe vključujejo prostovoljce, da javnosti predstavijo svoj vsakoletni prispevek za doseganje razvojnih ciljev prostovoljstva in promovirajo pomen prostovoljnega dela.

V Splošni bolnišnici Novo mesto poteka prostovoljno delo pod vodstvom izkušenih mentoric že 18. leto. Dijaki prostovoljci Srednje zdravstvene in kemijske šole Novo mesto in Gimnazije Novo mesto redno obiskujejo paciente in jim krajšajo dolge bolniške dni. Sodelujejo tudi pri drugih projektih bolnišnice in na ta način spoznavajo njen organizacijski utrip, saj si pozneje v njej poiščejo zaposlitev.

Letos bo v bolnišnici mednarodni dan prostovoljstva potekal v ponedeljek, 5. decembra ob 13. uri v sejni sobi oddelka za pnevmologijo. Priložnostni program so za udeležence pripravili učenci Osnovne šole Drska pod vodstvom mentorice Karmen Sepaher. Ob izmenjavi izkušenj, druženju in obisku prvega od decembrskih dobrih mož bo gotovo zelo veselo.

Dekorativni element

Dekorativni element