25. marec - Svetovni dan žil - vabilo na stojnico

Spoštovani,

v ponedeljek, 25. marca 2019 bomo tudi v Splošni bolnišnici Novo mesto obeležili svetovni dan žil.

V okviru kirurškega sektorja bomo postavili stojnico v avli pri vhodu v bolnišnico, z motom tega dne - Prepoznajte bolezen arterij nog. To je bolezen, ki jo povzročajo razvade sodobnega časa in se kaže v odsotnosti pulzov in mišični bolečini v mečih pri hoji. Pomembno je, da vsak posameznik dovolj zgodaj prične z ukrepi kot so prenehanje kajenja, ureditev krvnega sladkorja, maščob in krvnega tlaka. Velik poudarek je tudi na vsakdanjem fizičnem gibanju in hoji do zmerne bolečine.

Na stojnici bomo merili krvni tlak mimoidočim, v prostoru za edukacijo pa bomo merili gleženjske indekse in jih učili pravilnega povijanja nog in izbire povojev. Na vidno mesto pa bomo obesili tudi plakat z motom letošnjega svetovnega dne žil.

Kirurški sektor