Informacije o koronavirusu

111 let od rojstva Marije Tomšič, prve medicinske sestre na Dolenjskem

Danes mineva kar 111 let od rojstva Marije Tomšič, ki je bila po doslej znanih ustnih in pisnih virih prva medicinska sestra na Dolenjskem. Svoje življenje je posvetila zdravstveni negi bolnikov in vzgoji negovalnega kadra, najprej na Zavodu za zdravstveno zaščito mater in otrok v Ljubljani, pozneje na ljubljanski Šoli za zaščitne sestre.

Kot glavna medicinska sestra kirurškega oddelka novomeške bolnišnice, je leta 1946 postavljala temelje stroki zdravstvene nege v novomeški bolnišnici. Pod njenim vodstvom se je več generacij mladih deklet izobraževalo za zdravstveno nego bolnika.

Ob tej častitljivi obletnici je njen grob obiskala tudi pomočnica direktorice za zdravstveno nego, gospa Simona Volf.

Marija Tomšič_111 let

Hitri dostop do ambulant in oddelkov

Čakalne dobe

Nacionalne čakalne dobe