Obiski danes
14:30 - 17:00

11. športne igre - Splošna bolnišnica Novo mesto osvojila 3. mesto

Športniki Splošne bolnišnice Novo mesto na 11. športnih igrah slovenskih bolnišnic na Otočcu v skupnem seštevku osvojili 3. mesto . Združenje zdravstvenih zavodov Slovenije je na Otočcu pripravilo 11. športne igre slovenskih bolnišnic. V izredno prijetnem in športnem duhu se je sončno septembrsko soboto pomerilo 21 ekip. Udeleženci so se pomerili v 13 disciplinah: plavanju, teku, odbojki na mivki, malem nogometu, košarki, badmintonu, namizne, tenisu, pikadu, golfu, tenisu, balinanju, viteških igrah in v adrenalinskem parku. Najboljša ekipa letošnjih iger je bil Univerzitetni rehabilitacijski inštitut RS – SOČA, drugo mesto je osvojil Univerzitetni klinični center Maribor, tretje mesto pa so zasedli športniki Splošne bolnišnice Novo mesto.Medalje in pokale je ob zaključku iger podelila direktorica Splošne bolnišnice Novo mesto in članica organizacijskega odbora športnih iger, doc. dr. Milena Kramar Zupan.

Prejemniki medalj in pokalov po posamičnih disciplinah:

1. mesto v badmintonu za moške: Boris Bele
1. mesto v odbojki na mivki: ženska ekipa v sestavi Nataša Pirc, Melanija Grandovec, Klara Krvavica, Sanja Krist
1. mesto v balinanju: moška ekipa v sestavi: Iztok Cesar, Iztok Cesar, Milan Rus, Jože Kovačič
2. mesto v balinanju: ženska ekipa v sestavi: Mateja Jerman Anica Brulc, Vida Matuš, Sanja Krist
3. mesto v odbojki na mivki: moška ekipa v sestavi: Marko Kobe, Robi Stubler, Rok Pucelj in Andrej Petakovič
3. mesto v košarki: moška ekipa v sestavi: Žiga Dobravc, Zoran Davidovič, Urban Kovačič, Goran Topič
3. mesto v nogometu: moška ekipa v sestavi: Marko Kobe, Uroš Benkič, Lazar Blagojevič, Peter Debevc, Slaviša Stanojevič, Ivka Branimir, Miha Božič, Blaž Jankovič
3. mesto v plavanju: Tanja Tomšič

Istočasno so potekale delavske športne igre v kolesarjenju v organizaciji Agencije za šport Novo mesto, kjer je Zdenka Veršnik v A kategoriji osvojila zlato. Športni dan so zaključili ob večerji z družabnim srečanjem in plesnih ritmih ob zvokih dua Carpe diem.  Ponovno zbrani so športni uspeh proslavili še ob torti, na sprejemu športnikov pri direktorici doc.dr. Mileni Kramar Zupan.